2013-10-12 13:04
Śmiertelny wypadek na torach
komentarze [53]

# 53 Do egzorcysty
Zamienił bym z tobą słowo sam na sam tchórzu.
(z*******)
# 52 Do Tosii
Przykłady, które podałaś można nazwać "wyjątkami potwierdzającymi regułę". Mój wywód oparty jest na tezie, której nie można obalić, a mianowicie takiej, że "Człowiek jest zwierzęciem stadnym" i drugiej, będącej logiczną konsekwencją tej pierwszej, że "U ludzi występują zachowania stadne". Procent osób w danej populacji, które podejmują decyzje nie pod wpływem własnej woli, tylko wpływu woli innej, dominującej w grupie osoby, nie zawsze wynosi 100%. Jeżeli osoba o pewnych, niepożądanych cechach, zacznie dominować w jakiejś grupie, to skutki tego mogą być opłakane. I aby nie być gołosłownym, podam przykład. Wiesz, że w ubiegłym roku odbyło się nikomu niepotrzebne referendum w sprawie likwidacji szkół. Decyzję o jego przeprowadzeniu podjęli radni gminni nakłonieni do tego przez wójta, żaden radny nie zagłosował przeciw. Czyli kilku radnych chciało referendum, a większość nie chciała, tylko pokazała przynależność do stada i zachowanie stadne. Zachowania stadne występują często pod wpływem paniki. I tutaj był czynnik paniki obecnej (paniki przed referendum w sprawie odwołania organów samorządowych).
W kwestii wyboru dyrektora i drugiego postu nie zgodzę się. Myślę, że osobom z komisji zabrakło odpowiednich informacji. W większości rodzin nauczycielskich nie ma takich "kwiatków" jakie opisałem w poście numer #47.
(egzorcysta)
# 51 ?
Skoro tak myślisz, to chyba nie znajdziesz takiego nauczyciela w całej gminie. Dyrektorów wybiera: 1 rodzic, 1 nauczyciel, 1 związkowiec, 2 osoby z kuratorium i 3 z gminy. Gdzie widzisz problem, aby wyeliminować złą kandydaturę?
(Tosia)
# 50 Egzorcysto
Miałam na myśli inne wyznania. Wychowanie to składowa wielu czynników. Ani służba więzienna, ani policja tego nie zrozumie. Dopóki dziecko jest małe... Mój kuzyn klawisz tuż po wojnie ożenił się z więźniarką i... żyli ponad 40 lat razem. Wychowali 3 dzieci na porządnych ludzi. Żywoty świętych też przeczą Twojej teorii, a to przecież nasza wspólna lektura z liceum.
(Tosia)
# 49 do Tosii
Troszeczkę czegoś nie rozumiesz. Chodzi mi o to, że nauczyciele nie powinni wywodzić się ze środowisk patologicznych. Tego wymagają od dorosłych członków rodziny osoby ubiegającej się do przyjęcia w policji państwowej czy służby więziennej.
PS. Na temat dzieci zrodzonych z relacji osób zobowiązanych do wstrzemięźliwości seksualnej z członkami ich związków wyznaniowych możesz porozmawiać z Lemurem Julianem na forum www.kotun.net.
Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do czynienia dobra wokół siebie.
(egzorcysta)
# 48 Wzór
Dzieci nauczycieli są takie same jak dzieci np. księży. Każdy odpowiada za siebie. Nauczyciel, jego dorosłe dziecko też. W tym przypadku matka to anioł.
(Tosia)
# 47 Do Tosii
Chciałabyś, żeby poziom lenistwa nauczycieli kotuńskich szkół dorównał poziomowi lenistwa pewnego nauczyciela z ratusza? Już i tak 80% naszych podatków jest marnowane na pensje leniwych nauczycieli zamiast poprawiać komfort życia ponad 8.000 mieszkańców naszej gminy. Można uznać te pieniądze za wyrzucone w błoto oceniając poziom komentarzy absolwentów tych szkół pod artykułami o gminie Kotuń.
Problem kotuńskich szkół leży w tym, że od nauczycieli powinno się więcej wymagać niż od zwykłych pracowników budżetówki i podobnie jak od funkcjonariuszy policji i służby więziennej nie tylko nieposzlakowanej opinii własnej, ale i najbliższych członków rodziny czyli męża, syna, brata, ojca itd. Jeżeli od policjanta czy tzw. klawisza wymaga się wyniesienia dobrych wartości moralnych, a takie wynosi się z domu rodzinnego, to tym bardziej powinno się tego wymagać od nauczyciela, który staje na drodze rozwoju i socjalizacji dziecka. Nie będę rozpisywał się w kwestiach psychologicznych i zachowaniach stadnych, ale powinnaś wiedzieć, że w przysłowiach jest mądrość narodów i "jeżeli wszedłeś między wrony, musisz krakać jak i ony" oraz "kto z kim przystaje takim się staje", ale nauczyciel to zawód zaufania społecznego i nauczycielem jest się nie tylko w szkole (pracy), ale i domu rodzinnym. Zwykły rodzic musi starać się też wypełniać obowiązki uczenia własnych dzieci, a rodzic-nauczyciel w szkole powinien być wzorcem rodzica-pedagoga. Nie powinni pracować w szkołach nauczyciele, których syn nazbierał 5 czy 6 lat różnych kar pozbawienia wolności za niszczenie mienia i pobicia, ani tacy, których brat odbywa karę pozbawienia wolności za wypadki drogowe spowodowane jazdą po spożyciu alkoholu . A już szczególnie wstydliwe i obrzydliwe jest nobilitowanie osób ze środowisk patologicznych i wybieranie ich na zaszczytne i odpowiedzialne funkcje sołtysa, radnego czy, o zgrozo, dyrektora szkoły, gdy brat nauczyciela ma przeszłość kryminalną, syn należy do wiejskiego gangu łobuzów walczących w grupach 7 na jednego i niszczących mienie społeczne, a matka takiej dyrektorki popełnia przestępstwa skarbowe, sprzedając papierosy i wódkę zza wschodniej granicy bez polskich znaków akcyzowych.
(egzorcysta)
# 46 do nauczycieli
Nauczycielu! Nie pochylaj się nad cudzymi dziećmi, nie warto. Pamiętaj o swoich
(tosia)
# 45 do egzorcysty
SINIAK MÓj komentarz redakcja usuneła ale ludzie -jak by ś pomyślał to napisz coś z sewnsem ,a nie o Tusku .Ja Sinik wiem EGZORCYSTO Z Zaświatów będę CIĘ Sledził/
(siniak)
# 44 Jesli nie Tusk to kto?
Pomijając świeczkę dla zmarłego [i]

i niestosowność obwiniania premiera, chciałbym zapytać: "Panie 1500100900: jak żyć? Jak żyć?"

Podaj mi proszę nazwisko lepszego premiera niż Tusk? Byłego lub kandydata.
(Misiek w Hełmie)
# 43 Do Egzorcysty
Siniak zza światów Ci mówi - będę Cię straszył.
(Siniak)
# 42 Dołączył
do swojego wielkiego przodka ksywa Siniak
(egzorcysta)
# 41 klub wierszokletów
założyliście?chyba nie przy tej okazji?
(stewe)
# 40 takija -Nigdy nie mów nigdy że nie zrobisz sobie krzywdy..
Głowa siada momentalnie i wtedy nie myślisz normalnie, tak jak aktualnie.
(Typ po przejściach)
# 39 tchorzostwo
Ilez malych dzieci umiera na raka, ile kobiet matek zostawia dzieci, bo choroba wygrywa, ojcowie w sile wieku odchodza, a szanowny Łukasz poprostu wybral najprostsze i najbardziej tchorzliwe rozwiazanie - rzuce sie pod pociag i po sprawie.
Niewazne, co bedzie czula matka, co poczuje ojciec, rodzenstwo, co mi tam.... młodzież ma teraz wszystko, a jak cos nie pojdzie po mysli, nie daja sobie rady psychicznie.... bo nie trzeba zarobic na jedzenie, na ubrania itp., bo starzy dadza i tak to sie konczy. I nie piszcie, ze jestem starym zarozumialym czlowiekiem - mam lat 30 i nigdy bym tak zycia swego nie zakonczyl. Pozdrawiam
(takija)
# 38 „Jak nieszczęśliwym trzeba się czuć, by życie wydawało się gorsze od śmierci?”
co teraz czują jego bliscy? znajomi? dziewczyna? ŻEGNAJ [*]
(znajomy222)
# 37 ...
Wyrazy współczucia dla rodziny.
(a)
# 36 Do matki "jednego z przyjaciól"
Piękny jest ten komentarz!!! Zgadzam się z nim w 100%!!!
(Zaniepokojona)
# 35 Koleżanka Łukasz
Przestańcie wymyślać. Dajcie spokój... Uszanujcie to, jak jest... Nikt nic już nie zmieni. Będzie nam go brakować... Był wspaniałym kolegą...
(Siwiec)
# 34 ....
To już kolejne samobójstwo młodego, zdrowego, inteligentnego człowieka, który miał wokół siebie wielu kolegów, przyjaciół, rodzinę.....
Pytamy sami siebie, "co tym dzieciakom do głowy strzela???", a może pora zastanowić się kim my jesteśmy; dzieci facebook-a i gadu gadu. Ile warte są nasze przyjaźnie skoro nikt z nas nie usłyszał krzyku rozpaczy i wołania o pomoc. Najgorszy jest fakt, że dzisiaj wszyscy jesteśmy sparaliżowani okropną wiadomością, bo przecież nikt z nas niczego niepokojącego nie zauważył i niczego złego się nie spodziewał, a jutro .....będzie tak jak było wczoraj.
Wyrazy ogromnego współczuci,a oraz siły na przebrnięcie przez najcięższe z możliwych doświadczenie jakie może przynieść nam los- najbliższym ŚP. Łukasza
(Matka jednego z "przyjaciół")
# 33 Żal i smutek,
bo odszedł młody człowiek, syn i brat. Musiało się wydarzyć coś strasznego skoro targnął się na własne życie. Kondolencje dla rodziny.
(była sąsiadka)
# 32 xx
Widze że jeszcze sie wariaci znajdują
(elo)
# 31 Żal
Jak przykro że tylu młodych ludzi tak szybko odchodzi . Módlmy się za dusze Łukasza i wspierajmy w tej ciężkiej chwili jego bliskich .
(mak)
# 30 [*]
Wieczny odpoczynek Łukaszu!
(Ktoś bliski)
# 29 wypadek na torach
Drogie koleżanki i koledzy.
Pomyślcie zanim coś napiszecie. Co was obchodzi kto to M***, kto to Ł***. Kto ma wiedzieć ten wie, a niewtajemniczonych to powinno całe G obchodzić!
(obywatelka )
# 28 mała uwaga
Zejdźcie z 1500100900. To jego typowanie, nietrafne do tego zdarzenia ale pokazujące motywacje typowego samobójcy w Polsce. ... A prawda w tym przypadku jest taka, że jacy pedagodzy takie "sukcesy". Nic dodać ani nic ująć. Lepiej przemilczeć.

do jaaaaa
Ten typ tak ma.
(DailyObserver)
# 27 do 1500100900
Ja rozumiem że jak byłeś mały to miałeś pożar w kołysce a stary łopatą gasił,ale nie musisz tego tu okazywać grzecznie rączki złóż i do kościółka i nie zapomnij na tace dać.
(żwirek)
# 26 Taa, wraca "nowe", przeciwnicy do psychiatryka.
Objawił się nam tu wierny kontynuator tradycji i osiągnięć największej nauki na świecie:
http://www.youtube.com/watch?v=Epq7h15wiTs

-psychiatra-
(1500100900)
# 25 @1500100900
Chorzy psychicznie są bardzo zawzięci, a bełkotliwa niezrozumiała wypowiedź świadczy o schizofrenii, taka więc proszę szybciutko do lekarza.
(psychiatra)
# 24 gg
Kto to "M***" ?
(dfdf)
# 23 @dfd44
Chciałbyś! O nie-tak łatwo to z nami nie pójdzie.
(1500100900)
# 22 .
Czas na zmiany, PO musi odejść.
(x)
# 21 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
co to za łukasz??? dla czego to zrobił i dla czego tygodnik kłamie że to facet w wieku 45 lat???
(jaaaaa)
# 20 nnn
Nie jest jeszcze potwierdzone!!! Wiec nie przesądzajcie i nie wypowiadajcie sie jesli nie wiecie!!
(nnm)
# 19 ja wiem na 100 %
to M*** z kotunia
(wiem na bank)
# 18 ?
Jaki Łukasz?
Kurcze co tym dzieciakom do głowy strzela?
(blamata)
# 17 hh
Tak. Łukasz. 25 lat. Kotuń. [*]
(j.)
# 16 amsaa
to prawda potwierdzone
(asada)
# 15 WYPDEK
A WIDOMO KTO?
(GOŚĆ)
# 14 Niestety
Okazało się że to 25 letni Łukasz A. RIP....
(artwi)
# 13 niewieze
Komentarz został usunięty z powodu złamania regulaminu
(cierpliwy)
# 12 ansmns
jednak z kotunia 25 lat
(asds)
# 11 Z tego co wiem
Podobno chłopak miał 25 lat.
(mieszkaniec kotunia)
# 10 wypadek
czy to prawda że to Łukasz z kotunia?? czy może ktoś plotkę puścił?
(m,,,)
# 9 ej ty poeto o tych tubylcach, lecz się lub zmień lekarza bo brakuje ci inteligencji...
jak można pisać jakieś dyrdymały i to nie na temat, trzeba być *** z kompleksami, jak ci tak źle w tej Polsce to się najlepiej wyprowadź z dala od kraju...
(dfd44)
# 8 straszny bełkot
straszny bełkot!!!
(do 1500100900)
# 7 kleek
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019393,title,45-latek-rzucil-sie-pod-pociag-niedaleko-miejscowosci-Kotun,wid,16070391,wiadomosc.html?ticaid=111788
(kleek)
# 6 Tubylcy siedzą sobie na swojej ziemi
Są do niej przywiązani, wiadomo, że bez walki jej nie oddadzą. Trudna sprawa. Ale tubylcy są baardzo łasi na szkiełka, koraliki, stadiony, baseny, lusterka, autostrady, orliki, etc. Jednak ci tubylcy są lekko bardziej ogarnięci i swojej własności za w/w pierdoły nie oddadzą. No naprawdę trudna sprawa. Hmmm. Może pożyczmy im na te błyskotki? Też nie chcą? A ***. Hmmm. Podusuńmy im zarządców kraju, którzy pokupują pierdóki za nich, żeby łatwiej łyknęli ten przekręt dajmy im przynętę-dopłaty, no każdy chciałby coś niby dostać, niech ich przy tym zadłużą, przekonają ich, że to dla nich, dla ich dobra, że takie fajne, no bo fajne te koraliki i ścieżki rowerowe i pindolino to są, no jak nie jak tak?! Tubylcy są już wstępnie wytresowani w obsłudze zadłużenia. Teraz powiemy im, że mają śtraśnie ogromniaste długi i że muszą je spłacać bo ho ho!. Ale żeby tym autochtonom nie strzeliło (nomen omen) do łbów pytanie "bo co?", te spłacanie zaczynamy jak nie przymierzając "Lokomotywa"-najpierw powoli, jak żółw ociężale-to vacik na książki i ubranka dziecięce, szarpnęła wagony-akcyza, i gna coraz prędzej-mandaty, aż... gdy już będziemy przy-że pędzi, że bucha buch buch-to już będzie KATASTER (po cichu od lat przygotowywany, vide np. geoportal.gov.pl). Póki ci durni aborygeni bedą mieli siłę i sposobność to będą PŁACIĆ-vaty, opłaty, domiary mandaty itp itd, a kiedy już sił opadną..Emerytury?-po tylu przejściach stąd i z powrotem-ktoś poważny jeszcze w nie wierzy? Czy zapłacą za ogrzewanie najdroższym na świecie gazem/prądem bo ktoś ich zakazem palenia czymś tańszym uszczęśliwił? Jak już nie dadzą rady zarobić na opłaty i spłaty...zostanie im już tylko ziemia ich ojców, która jednemu po drugim będzie w majestacie "prawa" odbierana. O ile wcześniej z wymarznięcia nie padną. Przepraszam, nie padniemy. Na kogoś przyszło szybciej, a że w Kotuniu?
(1500100900)
# 5 Co się dzieje
W tym Kotuniu że tyle samobójstw?
(kirel)
# 4 mlody
Nie 45 a 25 lat.
(xxx2)
# 3 Tuskoland elu
nie Kotuń
(1500100900)
# 2 kraina samobojcow
gmina kotuń, wiadomo
(ela)
# 1 byly mieszkaniec
wiadomo skad pochodzil denat?
(mieszkaniec okolicy)